Met EXIN of scrum.org certificatie
Na deze training kun je:
- Uitleggen welke taken en verantwoordelijkheden horen bij de Product Owner-rol.
- Een productvisie opstellen en een backlog voorbereiden.
- Een scenario analyseren op de meest waarde-toevoegende features voor de business.
- Belemmeringen, afwijkingen, hindernissen en andere obstakels die de voortgang beïnvloeden, identificeren.
- Uitleggen hoe voortgang in het project kan worden gemonitord en hoe actie kan worden ondernomen op de resultaten.
- Hoe stakeholder management werkt en welke rol jij daarin speelt.
- Uitleggen hoe met klanten, gebruikers en andere belanghebbenden kan worden samengewerkt.
- Onderscheid maken tussen andere Agile-frameworks en -methoden: Crystal, Extreme Programming (XP), DSDM, LeSS, SAFe en Kanban.cklog
Met Agile werken en de Scrum werkwijze kun je kort-cyclisch, met een vast ritme, iets waardevols bereiken voor je klant. Je ontdekt tijdens deze training hoe je met je team door een andere manier van werken door o.a. meer feedbackmomenten voor de klant, betere producten oplevert en hoe je samen in een team sneller problemen oplost over het product en het maakproces. Daarnaast leer je hoe je als veranderaar jouw team en organisatie in staat stelt om écht anders te werken en niet een nieuw kunstje te leren. Door middel van training en coaching leer je van jouw eigen organisatievragen en de vraagstukken van andere organisaties.
Als Product Owner ben je verantwoordelijk voor het leveren van een product dat perfect aansluit bij de klantwensen. Maar wat zijn de belangrijkste succesfactoren om de Product Owner rol optimaal te uitoefenen? Hoe zorg je ervoor dat je weet wat je klanten precies willen en hoe breng je dit over aan je Scrum Team? Hoe haal je het maximale uit een product of dienst?
Deze training is nuttig voor iedereen die zich wil verdiepen in een agile manier van denken en werken en die meer wil weten over de scrum werkwijze.
Tijdens deze training leren we je alles wat nodig is om je rol als Product Owner met succes neer te zetten. En door je eigen ervaring en casussen in te brengen, leggen we een brug tussen de principes van Agile en de Scrum werkwijze en de manier waarop het toepasbaar is in jouw organisatie. Je leert meer over de succesfactoren en uitdagingen van de rol van Product Owner.
Deze certificering is vooral geschikt voor professionals die werkzaam zijn in de gebieden projectmanagement, softwareontwikkeling, IT-servicemanagement en Business Management.
De Product owner training is ontwikkeld voor leren en het testen van de fundamentele kennis van de professional over Agile principes en Scrum-methodologie.
Na het halen van het examen kan het nuttig zijn je te verdiepen in specifieke roltrainingen zoals voor of product owner advanced of scrum master.
Voorkennis
We gaan ervan uit dat je de essentie van Agile en Scrum al kent.
Hoofdonderwerpen tijdens deze tweedaagse training zijn:
- Agile-manier van denken en het Scrum framework
- Agile Product Management
- De rol van product owner in het scrum team en in de organisatie
- Het managen van de Product Backlog
- Scrum-projecten voorbereiden en monitoren
- Planning en schatting en monitoren voortgang
- Het leveren van waarde via Value-Driven Development
- Stakeholdermanagement
Examen: Het examen is optioneel, duurt zestig minuten en vindt plaats tijdens het laatste uur van de training (of later op eigen gelegenheid indien gewenst). Het is een online examen, bestaande uit multiple choice vragen.
Wanneer je geslaagd bent, ontvang je automatisch het product owner certificaat van EXIN of scrum.org (afhankelijk van uw keuze).
Mogelijkheden voor inhouse-training
Improve verzorgt deze training op verzoek ook in-house in uw eigen organisatie. Indien gewenst in het Engels. Neem voor meer informatie contact op via 040-202 1803 of opleidingen@improveqs.nl.
Trainingsinformatie:
- Plaats en data: check de trainingskalender
- Trainingstijden: 9.15 – 17.00 uur
- Prijs: € 1.195, exclusief BTW, exclusief examenkosten à € 170
- Koffie, thee, lunch en trainingsmateriaal zijn bij de prijs inbegrepen
- 3 maanden gratis e-coaching
- Inlichtingen: 040 – 202 1803 of opleidingen@improveqs.nl
Uw docenten zijn:
- Peter Latten
- Kelly Tchai